Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), dijital pazarlama dünyasında sıkça kullanılan dü konsept. Fakat bu dü konsept mevzuya hakim olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online hileışdoneş firmaları ve internetten satış karşılayıcı e-kâr siteleri bâtınin eleştiri olan bu dü konsept, yeni kitlelere ulaşabilmek ve pazarda öne çıkabilmek yerine önemlidir. Her dü konsept da web sitelerinin taharri motorlarındaki görünürlüğünü pozitifrmaya yardımcı evet, ama aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu tasarmızda dönem dönem birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM kavramını azıcık daha hevesliçekicilik ve beraber inceleyelim.

SEM: Kontrol Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) evet da Türkçe olarak Kontrol Motoru Pazarlaması, markaların taharri motorları üzerinde daha görünür ve daha ulaşılabilir olması bâtınin meydana getirilen çhileışmalara denir.

Kontrol motoru reklamcılığı olarak da teşhismlanan SEM, taharri motorlarında ücretli reklam çekicilikı gerçekleştirilerek web sitelerinde yoğunluk peşışı alışverişlemlerinin bütününe denir. En popüler ve kesif kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Marka bilinirliğini ve bellik kıymetini pozitifrmaya müteveccih bir çhileışma olan SEM, alıcı kitlesini yetiştirmek açısından da bayağı önemlidir. üste SEM çhileışmaları ile trafiğinizi usa vurma ilave şansı yakalayabilirsiniz.

Kontrol Motoru Optimizasyonu olarak da bilindik SEO çhileışmaları ise SEM’in aksine ücretsiz çhileışmalardır. SEM muayyen bir bütçe bâtınin maruz reklamları kapsarken SEO çhileışmaları muayyen anahtar kelimelerde sözıcı bir yükseliş elde geçirmek bâtınin meydana getirilen çhileışmalardır. Elkızı, bu alınlaştırmayı azıcık daha hevesliçekicilik.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çhileışmaları arasındaki fark; yukarıda da belirttiğimiz üzere SEM’in belirli bir ücret alınlığında, SEO’nun ise bâtınerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde mimarilabilmesidir. şu demek oluyor ki SEO bâtınin en başta içeriği üretirken harcanan maliyet dışında başarım göstermesi bâtınin yeni bir ödeme mimarilmaz.

Bunun dışında bir önemli fark da hızdır. SEM çhileışmalarında sonucu daha hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi kısaca süre içinde pozitifrabilirsiniz. Bunun aksine SEO çhileışmaları ise uzun soluklu çhileışmalardır. SEO çhileışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri hamle hamle yapmalkaloriız.

Bu dü dijital pazarlama konseptı arasındaki bir sair önemli fark da doğallıktır. SEM çhileışmaları ücretli reklam çhileışmaları olduğu bâtınin doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Fakat SEO çhileışmalarında bu yer değişikdır. SEO çhileışmaları daha katıksız icraatı kapsar ve sitenize daha örgensel bir yoğunluk rahatışı katkısızlar.

Bu dü konsept, bâtınerik bakımından da çeşitleme gösterir. SEO çhileışmalarındaki bâtınerikler kullanıcı deneyimini pozitifrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. şu demek oluyor ki daha çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çhileışmalarında ise gaye daha ticari olduğu bâtınin bâtınerikler SEO çhileışmalarındaki gibi olmayabilir.

Fakat bu düşünmek değildir ki SEM bâtınerikleri kalitesizdir. Yalnızca dü konsept arasındaki bâtınerik konseptleri ve odaklar değişikdır. üste belirtmekte yarar var: Bu dü kavramdan biri diğerinden daha uygun evet da daha üstün değildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve ihtiyaçlarına bakarak ikisinden de faydalanılabilir.
Yazımızın burada sonuna geliyoruz, fakat okumaya devam geçirmek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Mütebeddil Yoğaltıcı Davranışları: Sayısal Transformasyonün Yükselişi tasarmıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://nigdeotobusbiletleri.name.tr/ https://ataturkfotograflari.name.tr/ https://tarimsalgida.name.tr/ https://teknikressam.name.tr/ https://musteridestekdanismani.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
takipçi satın al