turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun baş nedeni HPV adı verilen human papilloma viryanür. Gayrı bir deyiş ile HPV olarak adlandırılan âdem papilloma virüslerinin menşe evetğu bir enfeksiyondur. Bahsi güzeşte HPV virüsünün didarü aşkın türü mevcuttur. Hpv şu demek oluyor ki Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında mevcut hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine sebep evet. Siğiller alelumum insanoğluın ten rengine göre oluşmaktadır. Ama iki tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de doğruluk siğil değillerdir. Siğil Nite Geçer? Normalde siğillerin çokları âdem vücudu muhtevain zararlı olmamakta ve herhangi bir terapi uygulanmaksızın kendi kendine geçebilmektedir. Bununla yan yana keyifsiz edici olan ya da genital bölgede çıhun siğillerin ise terapi edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit üzere sair cilt hastalıkları ile yan yana görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, bazı cilt kanser türleri ile karışabileceğinden yaşa destelı seboreik siğil varsa mutlaka bilirkişi bir cilt doktoruna müracaat edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok şu denli olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya temelladığında hastalar doktora temelvuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin taliı gün kaşıntı, yanma ve nezif üzere sorunlar da yaşanabiliyor. Genital Siğil Niye Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok nüshada farklı alt türü bulunuyor ve bu türlerden birtakımları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere sebep oluyor. Fakat bazı kişilerde siğiller ya da herhangi farklı bir belirti de ortaya çıkmayabiliyor. Bir sair deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Riziko Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda eşeysel ilişkiye olmak Çok nüshada partnerle korunmasız ilişkiye vurmak Tensel yolla bulaşan farklı hastalıkların kişide olması Bağışıklık sisteminin çerden çöpten olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Ne Hastalıklara Ezgi Açar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla defa heveslitığı sorunların başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla yan yana rahim ağzı kanseri vakalarının mehabetli kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sorun Yaratır Mı? Gebeliğe destelı ekstra bir problem meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin bazı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye destelı kanamalar mümkün. Özellikle vajinal duvarda mevcut ve ebatları mehabetli olan siğillerde bu sıkıntı yaşanıyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olabilir Yöneten? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom tasarrufıdır. Çünkü HPV virüsü eşeysel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek muhtevain de eşeysel ilişkide kondom kullanılması örutubet taşıyor. Aynı zamanda bu virüse müteveccih olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Bayanların oldukça etkili eşeysel yaşama temellamadan önce aşı yaptırmalarında fayda var. 9 yaş üstü olan kız ve bay çocuklara aşı örgülması muhtemel olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı örgülmadıysa ilerleyen dönemlerde de örgülabilir. 45 yaşına derece olan kadınlar HPV virüsüne müteveccih aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://nigdeotobusbiletleri.name.tr/ https://ataturkfotograflari.name.tr/ https://tarimsalgida.name.tr/ https://teknikressam.name.tr/ https://musteridestekdanismani.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al